e-shop www.spacaky-stany-batohy.cz

Spacáky a spací pytle | PRIMA OUTDOOR, s.r.o.

Domů » Materiály » Climashield XP/APEX

Související

Nakupujte nyní se slevou! Nakupujte outdoorové vybavení v našem značkovém e-shopu!

Climashield XP/APEX

Je nejefektivnější tepelně-izolační materiál na současném světovém globálním trhu. Je to přímý nástupce legendární izolace POLARGUARD 3D / Delta. Je to absolutní světová špička v izolaci. Nejpevnější, nejodolnější, nejlehčí, vysoce trvanlivý, pružný, rychleschnoucí. V porovnání s jakýmkoli konkurentem zachovává nejdéle „loft " a to i po opakovaném používání, stlačování, praní a sušení. Jeho extrémně robustní trojrozměrná 3D struktura – stejná jako u peří – je tvořena tepelně pojenými překříženými vlákny s dutinou trojúhelníkového průřezu. Průměr vláken je právě uprostřed mezi klasickými dutými vlákny a klasickými mikrovlákny. Malým průměrem umí vázat molekuly vzduchu na vnějím povrchu jako klasická mikrovlákna. Díky trojůhelníkové dutině je pak vlákno mechanicky pevnější než běžná dutá vlákna, ať už s jedním či více otvory. Izolačními vlastnostmi se nejvíce ze všech syntetických izolací přibližuje peří, se kterým je výkonem plně srovnatelný, ale navíc slučuje všechny výhody dosud vyvinutých vláken, dutých vláken a mikrovláken. Jeho životnost, nízká hmotnost a tepelná izolace jsou nedostižné a dokonce ještě vyšší, než u předchůdce, legendární izolace POLARGUARD 3D / Delta. Nekonečné vlákno je obzvlášť stabilní a používáním prakticky neroztrhnutelné. Na rozdíl od konkurenčních izolací se nesetřepává, vlákna se neoddělují, necuchají a netvoří chomáčky. Nevznikají ztenčení izolačního materiálu nebo místa bez výplně ani po létech používání. Kdo svůj spacák používá často a v náročných podmínkách, měl by dát přednost téměř nezničitelnému bezkonkurenční izolaci Climashield XP/APEX. Používáme Climashield XP/APEX vyrobený v USA, ne v Asii!

Materiály CLIMASHIELD posouvají dále všechny limity možností. Tato „nekonečná" izolace je tou pravou volbou pro outdoorové nadšence, kterým poskytne kombinaci luxusu, tepla a kvality. Mají až o 70 % více „loftu" než konkurenční izolace. Patentovaná technologie povrchu vlákna zaručuje zachování excelentních vlastnosti i když je vlhké a dokonce umožňuje dále odvádět vlhkost od těla nebo vlhkých věcí uvnitř spacáku.

Používáme tkaniny PERTEX Quantum a PERTEX Microlight, které dovážíme z Japonska, od jediného výrobce na světě. Tato tkanina má extrémní hustotu tkaní z vláken o průřezu "Y" a tím úžasnou pevnost při zachování dobré prodyšnosti. Je opatřena úpravou 100DWR+, která svoji nedostižnou odolnost proti povětrnostním vlivům, tj. vodě a větru, neztrácí ani po 100 vypráních.

Zip je samosvorný a 100% spolehlivý YKK vyrobený v Japonsku. Jezdec drží v jakékoli poloze, ve které ho necháte.

Na tyto spacáky poskytujeme doživotní servis.